Vestel Klima Filtresi Nasıl Temizlenir


Vestel klima filtresi nasıl temizlenir ve temizlerken nelere dikkat edilmelidir bu konuda bilgiler vereceğiz. Uzun zamandır sıklıkla karşılaştığımız sorulara web sitemiz den cevap veriyoruz. Bugün yine farklı bir sorunun farklı bir cevabı ile karşınızdayız.

Klima filtresi temizleme yolları

Türkiye’nin en yaygın klima markası olan ve tamamı yerli üretim olan Vestel klimalar hakkında bilgilendirmelerimiz devam ediyor. Burada verdiğimiz bilgiler kitapçıklarda illaki vardır ama o işin anlatılış şekli. Biz burda yaşadıklarımız dan örnekler vererek müşterilerimize aktarım yapıyoruz. Vestel klimanın filtresi nasıl temizlenir sorusu yaz aylarında sıklıkla sorulan sorulardan biri. Vestel klima filtresi temizlemek için önce klimanızın iç ünitesinin kapağını sağ ve sol tırnaklarını çıkararak işe başlayabilirsiniz. Tırnaklarını çıkardıktan sonra kapağı yukarı kaldırdığınız zaman da karşınıza iki (2) adet klima filtresi çıkacak. Vestel klima filtrelerini önce yerinden teker teker çıkarınız ve daha sonra banyoda veya lavaboda güzelce ister ilaç ile isterseniz de sade tazikli su ile yıkayınız. Filtrenizi yıkarken söktüğünüz de ön taraftaki yüz alt da kalacak şekilde klimanızın filtresini yıkayınız. Aksi durumda yıkadığınız zaman filtre gözenekleri tam anlamıyla temizlenmiş olmaz.

Vestel klima filtre temizliği

Vestel klima filtresi temizleme işlemi bittiği zaman söktüğünüz filtreleri tekrar yerine güzelce takınız. Eğer klimanız dan güzel kokular gelmesini isterseniz filtrelerinizin üzerine oda kokusu veya kolonya, parfüm gibi kokuları sıkarak bulunduğunuz ortamın güzel kokmasını da sağlamış olursunuz. Arkadaşlar birde önemli bir konu klimanızın filresini sökmeden önce lütfen klimanızın sigortasını yani elektriğini kapatınız. Problem yaşamanız garanti değil ama siz yinede işinizi şansa bırakmayın ve klimanın elektrik ile olan ilişkisini sonlandırın.

Vestel klima filtresi nasıl temizlenir

Bu anlattıklarımız Vestel klima filtresi temizleme ile alakalı paylaşımdır. Klima bakımı ile hiçbir alakası yoktur yanlış anlaşılma olmasın lütfen. Sonra vay efendim ben klimamın bakımını yaptım ama hala daha aynı diye birşey olmasın. Vestel klima servisi İstanbul genelin de müşterilerine destek konusun da kısıtlama yapmadan bütün hizmetleri sağlıyor. Detaylı bilgi almak isteyen müşterilerimiz veya sorularına cevap bulamayan müşterilerimiz bizleri çağrı merkezlerimizden arayabilirler.

Vestel klima filtresi temizleme

Etiketler:, ,

Comments & Responses

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>