Vestel klima kumanda ayarları


Vestel klima kumanda ayarları nasıl yapılır ve ayarlarken nelere dikkat edilmelidir sizlere bunun hakkında bilgiler vereceğiz.

Vestel klimalar genel anlamda yaz mevsimlerin de sıcaklıklara karşı önlem olarak alınır. Ama kışın ısınmak için kullanan müşterilerimiz de az değil. Bugün sizlere Vestel klima kumandası ayarları hakkında bilgi vereceğiz.

KLİMA ÇALIŞTIRMA MODLARI

Heat – Cool

Vestel klimanızın kumanda ayarlarından biri olan Heat ve Cool modu ısıtma ve soğutma için kullanılır.

Heat modu bulunduğunuz ortamı ısıtmak için kullanılan sıcaklık ayarıdır. Klimanızı ısınmak için kullanmak istiyorsanız o zaman kuman da ayarından heat modunu aktif etmeniz gerekmektedir.

Cool modu Vestel klimanızın bulunduğu ortamı soğutması için gereken moddur. Eğer klimanızı yazın kullanıyorsanız o zaman kumanda ayarını Cool olarak ayarlamalısınız. Genel olarak Vestel klima kumanda ayarları bu şekilde yapılmaktadır. Yazın birçok müşterimiz den bu konu hakkında sorular alıyoruz.

DRY MODU: Dry modu klimanızın nem alma modudur. Genel olarak çok neml bölgeler deki klima kullanıcılarının kullandığı bir moddur. Bulunduğunuz ortam aşırı derecede nemliyse klimanızı soğutma moduna almadan önce DRY modunda çalıştırarak ortamın nemi ni almanız da fayda var.

AUTO MODU: Bu modda Vestel klima Cool, Heat ve Dry modunu kendi otomatik olarak seçer. Ortamın sıcaklığına göre ve soğukluğuna göre kendisi algılayıcı sensörler sayesin de mod değiştirir.

Bu modlar genel olarak bütün klima kullanıcılarının bilmesi gereken modlar. Klima kumandası ayarları hakkında bilgi sahibi olmayanlar bu yazımız da umarım bilgi sahibi olurlar. İçeriğimiz den anlayamayanlar bizleri çağrı merkezlerimiz den gönül rahatlığı ile arayarak sorularını sorabilirler. Amacımız müşterilerimizi bilinçli konuma getirmek.

Etiketler:, , ,

Comments & Responses

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>