Vestel klima neden soğutmaz


Vestel klima neden soğutmaz sizlere bu konu hakkında bilgi paylaşımı yapacağız. Özellikle yaz’ın ihtiyaç duyulan klimalarınız için en büyük sorun klimanızın soğutmaması.

Vestel klima neden soğutmaz ? Kulakdan duyma bilgilere artık son. Size klimanızın neden soğutmadığını söyleyen ve klima konusun da hiçbir bilgisi olmayan insanların faydası olmaz. Aksine sizleri yanlış yönlendirdikleri için faydalarından çok zararları olabilir. Klima neden soğutmaz, Klima soğutmuyorsa mutlaka bir sorun var demektir. Özellikle çoğu klima kullanıcısı klimanın soğutmamasının nedeni olarak klima gazı’nı sebep gösterir. Tabi klima gazı da klimanın soğutmama nedenlerinden biri ama tek unsur klima gaz eksikliği değil. Vestel klimanıza uzun zamandır bakım yaptırmadıysanız klimanızın soğutmamasının nedeni buda olabilir. Vestel klimanızın gazı vardır ama soğutmuyordur. Bu sebepten ötürü klimanızın bakımını her yaz öncesi mutlaka yaptırınız. Unutmayınız ki klima bakımı, klima gaz doldurma ücretinden daha ucuzdur. Özellikle internet üzerinden reklam vererek iş yapmaya çalışan korsan klima servisleri sizlere bu konuda dürüst davranmayabilir. Klimanızın bakım ihtiyacı için soğutmadığını değil, Klimanızın gazı eksik diye sizlerden fazlasıyla ücretler talep ederler.

???????????????????????????

Kullandığınız Vestel klimalarınıza bakım yaptırdınız ve gazının da dolu olduğunu düşünüyor veya biliyorsunuz. Ama buna rağmen kullandığınız klimanız soğutmuyorsa işte o zaman çok önemli bir sebep olabilir. Vestel klima motorunun bozulması, Vestel klimanızın motoru bozulmuş ise dışünite fanı çalışır ama motor devreye girmez. İşte bu arıza sözkonusu ise o zaman tehlike çok büyük demektir. Klima motorları klimanın en pahallı ve en önemli parçasıdır. Haliyle bu önemli mekanızmanın arıza yapıp bozulması durumunda tamiri mümkün olmayan durumlarla karşı karşıya kalınabilir. Vestel klima neden soğutmaz ve soğutmamasının gaz ekskliği ile alakası olduğunu düşünmek sizleri yanılgıya düşürebilir. Vestel klimalarınızın arıza yaptığını düşünüyorsanız mutlaka servisini çağırınız. Arıza yaptığını düşünmüyorsunuz ve klima çalışırken birden durdu veya soğutmamaya başladı, O zaman da Vestel klima servisi çağırmanızı tavsiye ederiz. Servis dışında klimanıza yapılan her müdahale sizleri daha büyük sorunlarla karşı karşıya getirebilir.

Sıklıkla karşılaştığımız diğer soru; Vestel klimam soğutmuyor, Lütfen linke tıklayarak bu sorunun cevabını ve çözümünü görün.

Etiketler:, , ,

Comments & Responses

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>