Vestel klima neden soğutmuyor


Vestel klima neden soğutmuyor, Bugün sizlere Vestel klima servisimize sıklıkla sorulan sorulardan biri olan ” Vestel klima neden soğutmuyor ” bu konu hakkında açıklamalarda ve bilgi paylaşımında bulunacağız.

Evleriniz de veya iş yerleriniz de Vestel klima kullanıyorsunuz, Kullandığınız Vestel klimalar çalışıyor ve soğutmuyor. Tabi kendi kendinize hemen şu soruyu soruyorsunuz; Vestel klima neden soğutmuyor. Bunun için bir kaç önerimiz olacak değerli Vestel klima kullanıcıları.

1) Öncelikle Vestel klimanız soğutmuyor ise klimanıza uzun süre bakım yapılmadığından olabilir. Bakımı yapılmayan Vestel klimalar verim açısından size pek fayda sağlamaz. Sağlması için klimanızı olması gerektiğinden fazla yüksek ayarda çalıştırmalısınız ve buda daha çok elektrik faturası ödemenize neden olacaktır. Vestel klimalarınızın daha iyi soğutması için her sene yaz’dan önce Vestel klimalarınıza mutlaka bakım yaptırınız. Bakım için Vestel klima bakımı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Vestel istanbul klima servisi

2) İkinci neden olarak da Vestel klimanızın gaz’ı bitmiş olabilir. Eğer klimanızı çalıştırdığınız zaman klimanız çalışıyor ise yani devreye giriyor ama soğutmuyor ise o zaman Vestel klimanızın gaz’ı bitmiş veya azalmış demektir. Vestel klimanın gaz’ının bittiğini nasıl anlarım diye düşünebilirsiniz. Öncelikle bunu anlama gibi bir şansınız yok. Servisimiz tarafından cihazınıza bağlanacak gaz ölçme cihazı ile Vestel klimanızın içindeki gaz miktarının ne kadar olduğunu anlayabilirsiniz. Ortalama 5 bar gaz alan klimaların içindeki eksikliğe göre Vestel klima servisimiz tarafından gerektiği kadar gaz klimanıza doldurulur. Vestel klimalarınıza yaptıracağınız gaz dolumunu yapmadan önce doğru ve kaliteli gaz olduğundan emin olmanızı tavsiye ederiz.

3) Çalıştığı halde soğutmayan Vestel klimaların soğutmamasının 3. nedeni de klimanın moturunun bozulmasıdır. Eğer klima motoru bozulmuş ise o zaman motor devreye girmeyeceği için klima da soğuma olmaz. Sadece üfleme yapar ve buda klimanızın soğutmamasına vesile olur.

Vestel klima bakımı

Vestel klima servisi olarak her zaman doğruluktan ve güvenilirlik den yana olan servisimiz, Sizlerin mağduriyetini gidermeye dönük çalışmaktadır. Amacımız sizleri mağdur etmek değil aksine sorunlarınıza çözüm odaklı çalışmalar ile çare olabilmek. Daha fazla bilgi almak için çağrı merkezimiz den bizi haftanın 7 günü sabah 8 akşam 10’a kadar arayabilirsiniz. Anadolu ve Avrupa yakası servislerimiz bulunmaktadır. Oluşturduğumuz şubelerimiz ile sizlere en yakın Vestel klima servis hizmetimizi yönlendiriyoruz.

Etiketler:, ,

Comments & Responses

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>